Dlaczego warto wybrać FlexiMed?

FlexiMed® to suplement diety o unikalnej recepturze opartej głównie o glukozaminę i wapń pochodzenia morskiego. Oba te składniki w połączeniu z witaminą D i magnezem mają zbawienny wpływ na utrzymanie zdrowych mięśni, kości i chrząstki stawowej1.

75% Polaków przyznaje, że od czasu do czasu odczuwa ból mięśni, kości lub stawów. A co trzeci z nas uważa, że znacząco pogarsza on komfort życia2. Nieprawidłowa postawa, noszenie ciężarów w jednej ręce lub na jednym ramieniu, siedzący tryb życia – powodów może być naprawdę wiele.

Dlatego właśnie, w odpowiedzi na zainteresowanie Klientów, zdecydowaliśmy się udostępnić w Polsce FlexiMed® – nowoczesny suplement z norweską recepturą, którego składniki wspierają aparat ruchu.

Dlaczego warto wybrać FlexiMed®?

FlexiMed® charakteryzuje się wysoką zawartością glukozaminy i wapnia pochodzenia morskiego pozyskiwanego innowacyjną, opatentowaną metodą z ości łososia norweskiego. Wapń pochodzenia morskiego jest wyjątkowy, ponieważ jest identyczny z tym, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Dzięki temu jest łatwo przyswajalny.

Chrząstka stawowa to niezwykła odmiana tkanki łącznej, która zarówno amortyzuje, jak i umożliwia ruch w stawie. Wykazuje wysoką odporność na ścieranie, jednak im jesteśmy starsi, tym jest słabsza. Natomiast można ją odbudować przy pomocy odpowiedniej diety. Szczególnie korzystne jest działanie kolagenu typu II wzbogaconego witaminą C. Oba te składniki są częścią receptury FlexiMed®.

Dlaczego warto wybrać FlexiMed®?
Główne powody, dla których nasi Klienci zaczęli suplementację FlexiMed®

Poznaj najważniejsze składniki FlexiMed

Wapń pochodzenia morskiego jest lepiej przyswajalny

Wszyscy wiemy, że wapń jest niezwykle istotny dla zachowania silnych kości, ale to nie jest jego jedyna zaleta. Jest też ważny dla utrzymania odpowiedniej krzepliwości krwi i normalnego funkcjonowania przekaźnictwa nerwowego. Gdy ilość wapnia, którą dostarczamy jest niewystarczająca, nasz organizm zaczyna pobierać go ze szkieletu i obniża się jego poziom w kośćcu.

Organizm ludzki nie potrafi sam wyprodukować wapnia, dlatego musi on być elementem naszej diety lub, jeśli to nie wystarcza, powinien być przyjmowany w formie suplementów.

Wapń pochodzenia morskiego charakteryzuje się dobrą przyswajalnością, ponieważ ma identyczną budowę chemiczną jak wapń występujący w ludzkim organizmie. Proces jego ekstrakcji, z ości łososia norweskiego, jest chroniony patentem.

Wapń pochodzenia morskiego jest lepiej przyswajalny

Dlaczego kolagen jest taki ważny?

 1. Kolagen to najważniejsze białko tkanki łącznej.
 2. Ciało ludzkie w 60% składa się z tkanki łącznej, a 80% tej tkanki to właśnie kolagen.
 3. Kolagen to spoiwo, które utrzymuje ciało ludzkie w jednym kawałku. To podstawowe białko, które zapewnia siłę, elastyczność skóry i chrząstki stawowej.
 4. Wyróżniamy dwa rodzaje kolagenu. 90% kolagenu w naszym organizmie to kolagen typu I, ważny dla naszych włosów, skóry i paznokci. Z kolei nasza chrząstka stawowa w 85-90% składa się z kolagenu typu II.
 5. Ludzki organizm potrafi sam syntetyzować kolagen, jednak po 25. roku traci zdolność do naturalnej produkcji kolagenu.
Dlaczego kolagen jest taki ważny?
FlexiMed® - składniki FlexiMed® - składniki

1 Wybrane oświadczenia zdrowotne dotyczące składników FlexiMed®:

Witamina C

 • Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki.
 • Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości.
 • Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania zębów.
FlexiMed® jest źródłem witaminy C. Zalecona dzienna porcja spożycia witaminy C wynosi 80 mg. Przy spożyciu 3 tabletek FlexiMed® dziennie zalecane spożycie witaminy C zostaje pokryte w 100%.

Witamina D

 • Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.
 • Witamina D pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.
 • Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów.
FlexiMed® jest źródłem witaminy D. Zalecona dzienna porcja spożycia witaminy D wynosi 5 μg. Przy spożyciu 3 tabletek FlexiMed® dziennie zalecane spożycie witaminy D zostaje pokryte w 100%.

Wapń

 • Wapń pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.
 • Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości.
 • Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych zębów.
FlexiMed® jest źródłem wapnia. Zalecona dzienna porcja spożycia wapnia wynosi 800 mg. Przy spożyciu 3 tabletek FlexiMed® dziennie zalecane spożycie wapnia zostaje pokryte w 15%.

Magnez

 • Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.
 • Magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.
 • Magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów.
FlexiMed® jest źródłem magnezu. Zalecona dzienna porcja spożycia magnezu wynosi 375 mg. Przy spożyciu 3 tabletek FlexiMed® dziennie zalecane spożycie magnezu zostaje pokryte w 67%.

Mangan

 • Mangan pomaga w prawidłowym tworzeniu tkanek łącznych.
 • Mangan przyczynia się do utrzymania zdrowych kości.
FlexiMed® jest źródłem manganu. Zalecona dzienna porcja spożycia manganu wynosi 2 mg. Przy spożyciu 3 tabletek FlexiMed® dziennie zalecane spożycie manganu zostaje pokryte w 100%.

Pełna lista składników znajduje się tutaj.

FlexiMed® to oficjalnie zarejestrowany suplement diety w Polsce.
Nr rejestracji GIS: GIS-ŻP-SD-4230-3341/KC/19

Suplementy diety nie mogą być substytutem (zamiennikiem) zróżnicowanej diety.
Bardzo ważny jest zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy styl życia.

2 LJX/Rynek Zdrowia, 2013. Badanie PBS: bolą mięśnie i stawy, ale może samo przejdzie… Dostępny w: http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Badanie-PBS-bola-miesnie-istawy-ale-moze-samo-przejdzie,135467,8.html [dostęp: 21.03.2019].

3 Na podstawie wyników ankiety telefonicznej przeprowadzonej w czerwcu 2020 roku na grupie 102 respondentów.

Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
ZAMÓW
TERAZ
FlexiMed®
FlexiMed® na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!